Polini2018-10-07T00:01:19+00:00

Polini

Polini to obecne największy producent silników w branży paralotniowej. Produkcja sprzętu przeznaczonego dla lotnictwa jest stosunkowo nową gałęzią firmy założenej wktótce po II wojnie światowej przez Battista Polini. Na był to mały warsztat zajmujący się produkcją …rowerów. W tamtym czasie we Włoszech był to najpopularniejszy środek transportu. Wkrótce profil działalności uległ zmianie i Polini stało się światowym liderem w projektowaniu i produkcji części tuningowych do skuterów i Maxi skuterów.

Na początku lat 90-tych Polini rozpoczęło produkcje miniaturowych motocykli, prawdziwych miniatur motocykli z cyklu Grand Prix. Motorki były zaawansowane technicznie i mogły się poszczyścić znaną do dziś cechą:

MADE IN ITALY

Wielu młodych kierowców zaczynało właśnie od motorów Polini, w tym przyszły mistrz – Valentino Rossi. W 1997 roku Polini rozpoczęło produkcję niewielkich motocykli krosowych napędzanych silnikami 2-suwowymi, na których pierwsze kroki stawiali przyszli mistrzowie MXGP i MX2.

W 2009 roku firma rozpoczęła produkcję silników do motoparalotni – Polini Thor. Od tego czasu stała się najbardziej wszechstronnym producentem jednostek w tej branży. W swojej ofercie posiada pełną gamę – od 80 cm3 do 250 cm3. W ciągu kilku lat produkty zdominowały rynek odnosząc spektakularne sukcesy zarówno w wyczynowym sporcie, jak i sprzedaży.

Dostępne silniki:
Polini Thor 80, 130, 190, 200 i 250.

Niewątpliwie największy sukces odniósł Thor 250, który zrewolucjonizował latanie na dwóch płaszczyznach. 250-ka stała się najpopularniejszą jednostką do latania w tandemie. 36KM w połączeniu z niską masą umożliwiło tysiącom pilotów na całym świecie dzielenie się swoją pasją z innymi. Ten lekki i mocny silnik pozwala na zbudowanie lekkiego wózka wystarczającego do latania dwóch osób po 100kg każda lub nawet więcej.

Silniki Polini zdominowały zawody motoparalotniowe. W 2003 roku piloci latający na silnikach Polini Thor 250 zdobyli pierwsze złote medale Slalomowych Mistrzostw Świata w Aspres Sur Buech. Jednym z nich był Marcin Krakowiak w klasie PL1 zdobywając tytuł Slalomowego Mistrza Świata latając na wózku Paraelement Spyder.

Firma Polini cały czas rozwija swoje produkty, więc na pewno będziemy mieli jeszcze możliwość zaprezentowania kolejnych napędów wyposażonych w jednostki tej firmy. Nasza firma produkuje całą gamę napędów i wózków wykorzystujące te wspaniałe silniki.

fabryka polini thor fabryka polini thor fabryka polini thor fabryka polini thor fabryka polini thor

Pierwsze w Polsce silniki Polini Thor 250 trafiły w ręce firmy Paraelement. 12 sztuk. Dwie z nich pozwoliły wygrać Mistrzostwo Świata Polakom, m.in. Marcinowi Krakowiakowi.

 

fabryka polini thor

Yuri Polini, czyli techniczna strona silników Thor.

 

fabryka polini thor fabryka polini thor fabryka polini thor fabryka polini thor fabryka polini thor fabryka polini thor fabryka polini thor

Robot do produkcji gaźników.

 

fabryka polini thor

Już wycięte

 

fabryka polini thor

Przyszłe gaźniki

 

Hamownia do motocykli

 

fabryka polini thor

Hamownia do silników Polini Thor

 

fabryka polini thor

Dział projektowania.

 

fabryka polini thor fabryka polini thor

Andrzej Kalestyński z szefem firmy, czyli Mr Polini

 

fabryka polini thor fabryka polini thor