Szkolenie paralotniowe – jak zacząć2017-11-11T23:09:41+00:00

Szkolenie paralotniowe

czyli jak zacząć latać

Nasza szkoła proponuje kursy paralotniowe w pełnym zakresie. Szkolimy w lotach z napędem plecakowym – PPG i na wózkach z napędem – PPGG. To najłatwiejsza i najbezpieczniejsza forma latania.

Możesz latać bez konieczności wyjeżdżania z Warszawy, np. w Wilanowie lub na Białołęce. W okolicach Warszawy jest bardzo wiele pięknych miejsc do latania, np. takie:

motoparalotnia liwiec jak zacząć latać

 

Szkolimy cały rok. Jeśli tylko pogoda pozwala na naukę latania – latamy również późną jesienią i zimą.

 

Jak przebiega nauka latania?

Zaczynamy od 7-9 lotów w na paralotni dwumiejscowej. Jednocześnie kursant uczy się obsługi naziemnej, czyli tzw. ground handlingu. Przed pierwszym samodzielnym startem musi również nauczyć się obsługiwać napęd i poznać zasady bezpieczeństwa oraz podstawową teorię niezbędną do lotu.

Po tym, jak uczeń wykona loty w tandemie, wykonuje loty samodzielne – 25 w przypadku napędu plecakowego (start na nogach) lub 36 w przypadku startu na wózku.

W międzyczasie prowadzimy zajęcia teoretyczne. Po ukończeniu szkolenia pilot przystępuje do egzaminu na Świadectwo Kwalifikacji Pilota Paralotni wraz z uprawnieniem podstawowym PPG lub PPGG.

 

Wymagania:

-ukończone 18 lat lub ukończone 15 lat i pisemna zgoda rodziców.

-posiadanie prawa jazdy dowolnej kategorii lub podpisanie oświadczenia o braku przeciwwskazań do uprawiania sporów lotniczych.

-posiadanie ubezpieczenia OC. Koszt ubezpieczenia to ok. 130 PLN/12 miesięcy

Nie jest wymagane zaświadczenie lekarskie.

 

 

A teraz przedstawię krok po kroku Twoją drogę do samodzielnego latania:

  1. Zapisz się na kurs. Zapraszamy do naszego biura – ul. Wielicka 36. Przed przyjazdem zadzwoń na nr 503 736 736
  2. Naucz się latać. My Ci w tym pomożemy.
  3. Zdaj egzamin  na Świadectwo Kwalifikacji Pilota Paralotni
  4. Zacznij latać samodzielnie

Po otrzymaniu świadectwa kwalifikacji będziesz mógł latać niemal na całym świecie, choć najlepiej, jeśli przed pierwszym samodzielnym wyjazdem zagranicznym zdobędziesz pewne doświadczenie. W większości państw możesz latać bez większych problemów, a my wskażemy Ci w jaki sposób legalnie wykonywać loty na motoparaloni w poszczególnych krajach, w których będziesz chciał oderwać się od ziemi.

 

Większość osób kupuje sprzęt do szkolenia przed kursem i uczy się na swoim sprzęcie. Dzięki temu doskonale znają swój sprzęt od początku. Szkolenie paralotniowe możesz przejść także na naszym sprzęcie, który Ci wypożyczymy. Dla naszych kursantów posiadamy najlepszy i najnowszy sprzęt dostępny na rynku.

Jaki sprzęt wybrać na początek – kliknij, aby przeczytać.

 

Krzysztof Romicki

Instruktor paralotniowy

 

Kliknij, aby przeczytać Program szkolenia paralotniowego

 

Szkolenie na paralotni z napędem PPG